Instalacja przeciwdeszczowa

sufityarmstrong.pl

Opady atmosferyczne to rzecz całkowicie naturalna, a każdy budynek – bez względu na zastosowanie i styl architektoniczny – musi być przygotowany na kontakt z dużą ilością wody. Odpowiednio wykonane muszą być nie tylko elementy murowane, ale również dach i wszystko, co wokół niego.

Aby woda nie gromadziła się w różnych miejscach i nie oddziaływała negatywnie na stan budynku, konieczne jest zbudowanie sieci odpływowej. Dlatego fachowcom trzeba powierzyć wykonanie solidnej instalacji przeciwdeszczowej, która będzie odprowadzać deszczówkę do sieci kanalizacyjnej.

W tym celu wokół dachu montuje się rynny – metalowe lub z PVC, którymi woda spływa do rur odpływowych skierowanych na dół. Tym samym nadmiar wody zostaje wypuszczony do kanalizacji.

Dzięki temu można uniknąć zjawiska akumulacji wilgoci, a gdy deszcz ustanie budynek (zwłaszcza dach) szybciej wyschnie. Te elementy warto poddawać regularnej konserwacji.

Wszystko powinno być szczelne, a ewentualne usterki powinno się usuwać na bieżąco. Prace modernizacyjne powierzajmy tylko solidnej ekipie.