Jak urządzić pokoj dla dziewczynki?

kuchnia w stylu klasycznym https://luxan.pl/

Spodziewasz się dziecka i wiesz, że będzie to córeczka? Wspaniale! Czas zacząć przygotowania na jej pojawienie się w rodzinie. Dziecko potrzebuje własnego pokoju i dobrze, gdy jest on do niego dostosowany w stu procentach. Jaka barwa kojarzy się przeważnie z dziewczynkai?Oczywiście róż! Dlatego przygotuj się na tworzenie idealnego, różowego pokoju dla Twojej pociechy.

Lista obowiązkowych elementów w pokoju dla dziewczynki

Podstawą jest wspomniany kolor różowy, który powinien zostać umieszczony na scianach. Jednak, gdy nie jestes jego zwolennikiem lub z innych powodów zwyczajnie nie chcesz go oglądać w pomieszczeniu swojego domu, wybierz inną ciepłą barwę. Zamiennikiem moze być delikatna żółć, pomarańcz lub klasyczna biel. Można też zakupić naklejki na ścianę zwierzęta z farmy i je wykorzystać. Poza ścianami dobrze zainwestować w wygodne dla dziecka łóżeczko, przwijak i szafki. Powinny współgrać kolorystycznie z resztą wyposażenia.

Najmodniejsze w ostatnich sezonach były białe meble. Często nie należą one do drogich, dlatego jest to bardzo korzystne rozwiązanie. Nie zapomnij o zabawkach! Co prawda noworodek nie będzie się nimi bawił juz w pierwszym tygodniu swojego życia, ale z czasem okaże zainteresowanie. Poza tym pokoj dziecięcy bez pluszaków, lalek i innych sympatycznych zabawe nie spełnia swojej funkcji i pozostaje smutnym pomieszczeniem. Myślac o wygodzie rodziców, warto ustawić w takim pokoiku fotel lub kanapę. Nie wszystkie dzieci śpią spokojnie i nie wszyscy rodzice chcą nieustannie nadsłuchiwać, czy ich maleństwo nie płacze. Taki fotel jest doskonałym rozwiązaniem dla zmęczonych mam i tatusiów. Kiedy dziecko będzie spało, oni także mają szansę na chwilę rekaksu.

Warto zastanaowic się nad wyborem zasłon i rolet. Ponieważ słońce w ciągu dnia może okazać się uciążliwe dla niemowlaka. Szczególnie w letnich miesiącach ma ono prawo dokuczać malcowi. Dobrane kolorytycznie i dobre jakościowo rolety zagwarantują zabezpieczenie przed niechcianymi promieniami słonecznymi. Na ścianach powinny pojawić się kolorowe obrazki lub rodzinne zdjęcia. Popularnym pomysłem jest zawieszanie fotografii malucha z jego pierwszych godzin życia, która jest wykonywana w szpitalu. To pamiątka na lata która wywoła usmiech na twarzy Twojej pociechy i pozostałych członków rodziny. W pokoju dla dziewczynki nie zapominaj o dużej komodzie lub szafce – ubranek z całą pewnością będzie ciągle przybywać.

www.kaunana.com