Jak wyczyścić przypalony garnek?

https://www.kuchennepromocje.pl/53-sloiki

Nawet najlepszym kucharzom zdarza się przypalić potrawy, które przygotowują. Niestety, tego typu sytuacje zazwyczaj wiążą się z tym, że później bardzo trudno jest doczyścić garnek z którego się korzystało. W takim momencie mamy dwie możliwości do wyboru. Albo wyrzucamy garnek i kupujemy nowy, co może być szczególnie kosztowne jeśli przypalamy garnki dość często, albo szukamy sposobu na jego doczyszczenie, tak aby jednocześnie było to jak najłatwiejsze. Na szczęście jak się okazuje, jest wiele sprawdzonych sposobów na to, aby bez problemów móc wyczyścić garnek po przypaleniu.

To co każdy ma

Jeżeli przypaliliśmy jakąś potrawę i chcemy teraz uratować garnek, to najlepiej zrobimy jeśli zaczniemy od skorzystania ze sposobów, w których wykorzystamy produkty zazwyczaj zawsze znajdujące się w domu. Pierwszym rozwiązaniem może być wsypanie grubej warstwy soli na dno garnka, jeśli tylko przypalone zostało dno.

Po kilku godzinach należy opłukać garnek i wytrzeć go ścierką. Inną możliwością jest skorzystania z proszku do prania. Wystarczy wsypać go trochę do garnka, zalać wodą i chwilę gotować. Po kilkunastu minutach będziemy mieli garnek jak nowy. Jeszcze inną możliwością na usunięcie przypalenia będzie skorzystanie z octu, który wlejemy do naczynia na kilka centymetrów i zagotujemy. Niestety ten sposób możemy wykorzystać tylko wtedy kiedy mamy garnek nie emaliowany, no i musimy się liczyć z mało przyjemnym zapachem.

Co jeszcze można zastosować?

Zastanawiamy się, czy są jeszcze jakieś metody na uratowanie przypalonego garnka? Jednym z nich będzie zastosowanie coli, którą wlejemy do niego na kilka centymetrów i zagotujemy.

Możemy być pewni, że zadziała świetnie, ale lepiej nie stosować jej jeśli nasz garnek jest emaliowany. Zdajemy sobie z pewnością sprawę z tego, że tabletki do zmywarki są bardzo skuteczne. Ale czy pomyślelibyśmy, że można je wykorzystać do czyszczenia przypalonego garnka? Wystarczy, że wrzucimy do niego taką tabletkę i zalejemy wrzącą wodą na wysokość kilku centymetrów. Jeśli zostawimy garnek na całą noc, to możemy być pewni, że ślady przypalenia znikną bez najmniejszego problemu, a my nie będziemy musieli robić nic więcej, niż po prostu wziąć i umyć garnek. Każdemu może się zdarzyć przypalony garnek. Najważniejsze jednak jest to, aby wiedzieć, jak sobie radzić z takim problemem, tym bardziej, że zazwyczaj nie potrzeba do tego wiele i co więcej, możemy skorzystać z produktów, które i tak zawsze mamy w swoim domu. Możemy wypróbować każdy z tych sposobów, tak aby móc później powiedzieć, który z nich jest dla nas najlepszy i który jak dla nas, dał najlepsze i jednocześnie najszybsze efekty.

Jeśli zapamiętamy te sposoby, to już nigdy więcej przypalony garnek nie będzie dla nas oznaczał tragedii.

https://euroland.pl/produkty/a01-sublimacja/a01-kubki/060-stalowe,2,7826