Jakie oświetlenie w kuchni?

laminaty talerz Fine Dine

Musimy pamiętać, że z jednej strony kuchnia to miejsce, w którym przygotowujemy różne posiłki, a więc musimy mieć ją dobrze oświetloną. Z drugiej, to także miejsce, gdzie przesiadujemy z rodziną na rozmowach, a wówczas to światło może być już delikatnie przytłumione. Dlatego na spokojnie powinniśmy się zastanowić, jakie oświetlenie powinniśmy w niej zamontować.

Sufitowe czy nad szafkami?

Jeżeli zastanawiamy się nad tym, czy w kuchni powinniśmy mieć oświetlenie zwisające z sufitu, czy może takie, które będzie zamontowane pod szafkami, to powinniśmy wiedzieć, że warto zamontować jedno i drugie. W razie potrzeby do krojenia warzyw będziemy mogli włączyć tylko to pod szafkami, albo będziemy mogli załączyć jedno i drugie, tak abyśmy mieli pewność, że wszystko będziemy dokładnie widzieli i nie będziemy mieli problemów z przygotowywaniem potraw.

Taśmy pod szafkami

Na sufit możemy wybrać jakąś ciekawie prezentującą się lampę wiszącą, jednak co powinniśmy wybrać pod szafki? Przede wszystkim musimy się zastanowić, czy oświetlona ma być cała przestrzeń pod szafkami czy tylko jej fragmenty.

Jeśli cała, to lepiej abyśmy wybrali taśmy ledowe, które dopasujemy do długości szafek. Jeśli mogą to być fragmenty, to możemy zamontować pojedyncze lampki, które będą znajdowały się w pewnej odległości od siebie i które będziemy mogli dodatkowo załączać osobno. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że mamy dość spory wybór, jeśli chodzi o możliwość zamontowania oświetlenia w kuchni, dlatego dokładnie powinniśmy się przyjrzeć, jak to wygląda.

Wówczas będziemy mieli pewność, że wybierzemy dla siebie to co najlepsze, dzięki czemu nasza kuchnia będzie niepowtarzalna i będzie się prezentowała naprawdę wspaniale. Dlatego też warto przeznaczyć trochę czasu, na wybór takiego odpowiedniego oświetlenia, która będzie pasowało do naszej kuchni.

www.amica.pl