Karnawał w Rio – charakterystyka

oświetlenie imprez www.iceteam.pl/oferta/bary-lodowe

  Karnawał w Rio – charakterystyka       Karnawał w Rio, to wydarzenie na które czeka niemalże cały świat. Z pewnością czekają na niego mieszkańcy Brazylii, którzy wydarzenie to traktują z niezwykłą pompą oraz z olbrzymim namaszczeniem.

To uroczystość na którą czeka przez okrągły rok cały kraj, ściągająca do Rio de Janeiro rokrocznie dziesiątki turystów.       Brazylijski karnawał jest prawdziwym świętem obchodzonym zawsze w lutym.

 Towarzyszy mu szereg imprez towarzyszących i mnóstwo przygotowań. Trwa on zawsze 4 dni i odbywa się corocznie w różnych terminach – jego początek to jednak zawsze niedziela, zaś koniec Tłusty Czwartek lub Mardi Gras.

Dlaczego akurat w takim terminie? Bowiem karnawałowa niedziela zawsze rozpoczyna się na 7 tygodni przed Świętem Wielkiej Nocy, stąd i karnawał w Rio jest świętem ruchomym. To okazja nie tylko do wystrojenia się w ciekawy strój, ale i do obserwowania najlepszych szkół samby, które w tych właśnie dniach prezentują się na Sambodromie.

To prawdziwe święto tańca, radości i beztroskiej zabawy. Choć piękne, taneczne i rozbrzmiewające skoczną muzyką, może towarzyszyć mu sporo niebezpieczeństw…       Cechami charakterystycznymi, które odróżniają karnawał w Rio od innych, są przede wszystkim kolorowe pióra, boa, samba i mnóstwo brokatu.

Te elementy sprawiają, iż magia karnawału przyciąga turystów, którzy nigdzie indziej na świecie nie znajdą porównywalnej imprezy z karnawałem w Rio de Janeiro.  .

reumatyczne.chorobyswiata.com.pl