Kuchnia w bloku – jak urządzić?

home appliance manufacturer umywalki małe nablatowe

Kiedy decydujemy się na budowę domu, to zazwyczaj jesteśmy w stanie dopilnować, aby nasza kuchnia miała idealną dla nas wielkość i żebyśmy wszystko mogli w niej ustawić dokładnie w taki sposób, jak nam to najbardziej odpowiada. Niestety, przy wyborze mieszkania w bloku takich możliwości już raczej nie mamy, a co więcej proponowane tam kuchnie niejednokrotnie są bardzo małe.

Jak się jednak okazuje, przy odrobinie dobrej woli, nawet taką małą kuchnię uda się fajnie urządzić.

O czym warto pamiętać?

Przede wszystkim jeśli zabieramy się za urządzanie niewielkiej kuchni, to powinniśmy zrobić wszystko co w naszej mocy, aby była ona jak najbardziej funkcjonalna, ale też powinniśmy próbować ją optycznie powiększyć.

Dlatego warto się zastanowić, czy lepiej będzie jeśli wybierzemy szafki, które nie będą sięgały do samego sufitu, czy jednak jesteśmy za opcją szafek od podłogi do sufitu, ale wówczas decydujemy się na szklane fronty, albo wykonane z jasnego materiału, tak aby nasze szafki nie przytłoczyły kuchni? Możemy tutaj ilość szafek i ich rozmieszczenie dopasować pod siebie, jednak pamiętajmy, że im mniejsza będzie dana kuchnia, tym jaśniejsze powinno być jej wnętrze, bo dzięki temu uda nam się sprawić, że będzie przytulniejsza i chętniej będziemy w niej przebywali. Warto w takiej kuchni zastosować różnego rodzaju rozwiązania, związane z wysuwanymi półkami, z obrotowym środkiem w narożnikowej szafce, tak abyśmy mieli pewność, że dobrze wykorzystaliśmy daną przestrzeń i że bez problemów wszystko uda nam się tam zmieścić.

Co z blatem?

Zazwyczaj w małych kuchniach jakie mamy w bloku, trudno jest znaleźć miejsce na postawienie stołu i krzeseł, a i sama wielkość blatu jest mocno ograniczona. Dlatego warto się wówczas zastanowić, nad możliwościami jakie daje wysuwany blat, który normalnie jest schowany i nie zabiera dodatkowej przestrzeni, a jeśli tylko jest taka potrzeba, to możemy go wysunąć i z niego korzystać.

Taki blat może być również przymocowany do ściany, gdzie będzie z niej swobodnie zwisał, a jeśli będzie niezbędny, to będzie można go rozłożyć. Świetnie w takiej kuchni sprawdzą się również żaluzje zamiast drzwiczek, bo wówczas szafki będziemy mogli mieć w każdym, nawet stosunkowo ciasnym miejscu, a jednocześnie będziemy mieli pewność, że za każdym razem bez problemów będziemy mogli dotrzeć do tego, co będzie znajdowało się w ich środku.

Warto zobaczyć z czego możemy tutaj skorzystać, jak również zastanowić się czy w naszej kuchni ma być więcej szafek czy półek. Możliwości jest sporo, zwłaszcza że możemy korzystać z nowoczesnych rozwiązań, które pozwalają nam na niewielkiej przestrzeni pochować naprawdę wiele różnych rzeczy, dzięki czemu nawet mała kuchnia może być wygodna i funkcjonalna.

https://frentekuchnie.pl/