Muzyka, taniec i nieustająca zabawa w Santa Cruz

www.nobleinstruments.pl obsługa techniczna imprez nagłośnienie oświetlenie

Taneczne rytmy i skoczne dźwięki to nierozłączni towarzysze karnawału odbywającego się w Santa Cruz, czyli słonecznej stolicy Teneryfy. To jedno z największych i najbardziej wyczekiwanych wydarzeń całego roku, który jest wyczekiwany przez rzesze fanów. Jest jednocześnie największym i najdroższym wydarzeniem w tym regionie.

Elementem przyciągającym masę turystów jest niesamowita atmosfera towarzysząca karnawałowi. Odbywają się tu widowiskowe zabawy, a z uwagi na spektakularność tej imprezy, Santa Cruz nazywa się często małym Rio de Janeiro. Poza zabawą w stolicy, zabawa miejsce ma i w innych miastach, miasteczkach i gminach.

Dzięki temu karnawał ten jest swoistą wędrującą zabawą. Podczas jego trwania zamknięte są szkoły, biura, urzędy, a nawet sklepy (popołudniami). Główna zabawa ma swój początek na tydzień przed środą popielcową.

Jej początek daje wybór króla karnawału, podczas której odbywa się bitwa na stroje. Sprzyja temu gorąca atmosfera oraz temperatura jaka panuje na Teneryfie w lutym i marcu. Na koniec zaś zabawy, uczestnicy karnawału uczestniczą w symbolicznym pogrzebie papierowo-drewnianej sardynki, która symbolizuje zimę.