Parada szkół tańca a karnawał w Rio

pokazy pirotechniczne poznań https://skycolor24.pl/

  Karnawał w Rio to największe na świecie tego typu wydarzenie, które przykuwa uwagę ludzi z całego świata. Najciekawszą i najbardziej rozpoznawalną zabawą podczas corocznie odbywającego się karnawału jest parada tańca samby.

To jeden z powodów, dla którego do Rio przybywają miliony turystów.       Najlepsze szkoły samby mają okazję zaprezentować się na sambodromie, czyli specjalnej ulicy parad.

Zaledwie 16 szkół samby dostępuje prawdziwego zaszczytu pokazania swoich umiejętności, a spośród nich wybierany jest najlepszy pokaz. Ocenie podlegają rozmaite aspekty – kostiumy, śpiew, taniec, muzyka, choreografia, etc.

To szczególny moment, który przyciąga uwagę turystów, którzy przybywają tu by zobaczyć skąpe kostiumy tancerek, jak i niesamowite widowisko.   Sama prezentacja szkół tańca trwa kilka tygodni.

Wydarzenie to transmitowane jest na żywo przez stacje telewizyjne z kilkunastu krajów. W Sambodromie może znajdować się do 60 tysięcy widzów, a początek Parady Tańca ma miejsce na ulicy Avenida Presidente Vargas.

Sambodrom ciągnie się na odległość 700 metrów. Każda biorąca udział w Paradzie Samby szkoła wybiera na swój motyw przewodni istotny element, charakteryzujący Brazylię, szkołę, żywioł, zwierzę, itp.

Dzięki temu stroje są kolorowe oraz pomysłowe i bardzo oryginalne oraz wykonane w kolorach charakterystycznych dla danej szkoły.  .