Powerbank – ratunek dla urządzeń mobilnych

www.wymogiochrony.com.pl wycieraczki do butów

Niemal każdy w dobie dzisiejszego, cyfrowego świata korzysta z co najmniej jednego urządzenia mobilnego. Jest to rozwiązanie cieszące się tak dużą popularnością ze względu na szereg zalet. Można z niego korzystać wszędzie, gdzie jest uniemożliwione ładowanie (albo utrudnione) – a wszystko dzięki wewnętrznym bateriom i zasilaczom. Niestety, takie urządzenia mają także swoje znaczne wady, a jedną z nich jest konieczność częstego ładowania (wzrastająca wraz z częstotliwością i rodzajem użytkowania). Czasem nie ma możliwości podłączenia takiego sprzętu elektronicznego do gniazdek, dlatego na rynku pojawiły się tzw. powerbanki. Są to urządzenia, które umożliwiają naładowanie np. telefonu poprzez podłączenie kabla z takim powerbankiem. Rozwiązanie to jest obecnie bardzo popularne i coraz więcej osób decyduje się na jego zakup.

Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę jak łatwo dać się zmanipulować przez tanie oferty, czy zapewnienia producentów. Dokonując wyboru powerbanka należy zwrócić uwagę na:

  • Pojemność, która w głównej mierze definiowana jest jako możliwości naładowania sprzętu elektronicznego. Mierzona jest w jednostce mAh – im większa, tym więcej procent baterii zostanie naładowane. Obecnie rynek oferuje bardzo duże zróżnicowanie pojemnościowe, a jest to najważniejszy parametr, na który trzeba zwrócić uwagę. Jest to także najważniejszy wyznacznik ceny. Najtańsze powerbanki można nabyć już za kilkanaście złotych, jednak te nie spełnią swojej roli, naładują zaledwie kilka procent;
  • Obudowa i materiał wykonania to także ważna cecha. Zważając na fakt, że powerbank jest używany poza domem – musi być urządzeniem o dość funkcjonalnym kształcie, wyglądzie i rozmiarze. Poza tym powinien być wykonany z trwałych materiałów, które będą odporne na zabrudzenia, przechowywanie w plecaku, czy działanie czynników atmosferycznych.

.