Przebudowa istniejącego obiektu

www.2jz-design.com Lampy sufitowe z drewna

Kolejną kategorią prac budowlano-montażowych, która jest dochodowa i często podejmowana w praktyce, są przebudowy tego, co już zbudowane. Zazwyczaj takie modernizacje dotyczą budynków wysłużonych, które swego czasu były wznoszone wedle nieaktualnych od lat standardów.

Wiele pawilonów osiedlowych w polskich miastach to swoiste „klocki”, niepodporządkowane jakiejkolwiek architektonicznej idei przewodniej. Warto zatem przyjrzeć się takim obiektom pod kątem ich przebudowy, bo mogą dzięki temu zyskać nowe funkcje i zmienić swój nieciekawy wizerunek.

Rezultatem takich prac jest z reguły zwiększenie i lepsza integracja powierzchni użytkowej, co stwarza możliwości zaproszenia nowych najemców – na przykład sklepów dyskontowych tudzież marketów. Czasami do pierwotnych brył dobudowuje się nowe elementy, o ile istnieje taka możliwość.

Wówczas mamy do czynienia w pewnym sensie z nowym obiektem, który swoją metamorfozę zawdzięcza kreatywności właściciela lub administratora. Odmieniony może być również dużo bardziej dochodowy.

www.polskajestnajwazniejsza.org