Urok boazerii

projekt mieszkania warszawa Zakład Usługowo-Handlowy DEKARBUD oferuje wynajem dźwigów, podnośników koszowych oraz usługi remontowe i dekarskie

Kiedyś królowała w wielu domach, dziś wyparły ją inne rozwiązania, choć nadal może liczyć na wiernych zwolenników. Boazeria jest znakomitym sposobem na to, by nadać ścianom oraz sufitowi przytulnego charakteru. Ten efekt uda się uzyskać, o ile zdecydujemy się na tradycyjną boazerię drewnianą.

Jest ona nieco droższa od tej z tworzyw sztucznych, jednak zdecydowanie ładniejsza. Bardziej oszczędni miłośnicy boazeryjnych klimatów mogą sięgnąć po coś z plastiku i tu również wybór jest szeroki. Dużym plusem boazerii jest jej łatwy bezklejowy montaż, dzięki czemu część zabudowy można zdemontować i złożyć bez problemu.

To przydatne, jeśli chcemy wykonać jakieś prace przy instalacji wodnej, która akurat kryje się za płytami. Boazeria jest bardzo solidna i łatwa do utrzymania w porządku. Sprawdza się najlepiej w pomieszczeniach pokojowych, ale plastikowe warianty są też spotykane w łazienkach, gdzie stanowią ciekawą alternatywę dla kafelków.

Drewniane sprawdzą się z kolei doskonale w przedpokoju. Tradycyjnie boazeria jest elementem wystroju domków letniskowych, zwłaszcza budowanych w systemie fińskim.

konsulting budowlany