Mała łazienka – porady na urządzenie wnętrza

stół cateringowy okrągły Projektowanie wnętrz Grodzisk Mazowiecki

Łazienka to bardzo szczególne miejsce, które służy wykonywaniu higienicznych czynności. Dlatego jej urządzanie nie jest podobne do innych pomieszczeń mieszkania. Przede wszystkim najważniejszą różnicą jest to, że wszelkie urządzenia sanitarne nie mogą zostać postawione w miejscu, w którym nam się tylko podoba.

Z reguły mieszkania są ograniczone pionami wodno-kanalizacyjnymi, czego projektowo nie da się przeskoczyć. Warto jednak zastanowić się, jakie jeszcze panują zasady w aranżacji tego typu pomieszczeń, zwłaszcza tych o małych możliwościach powierzchniowych.

 • Po pierwsze, małe pomieszczenia nigdy nie powinny zostać traktowane ciemnym wykończeniem.

  Idealnym rozwiązaniem tych ciaśniejszych są: bardzo jasne kolory płytek, podłóg oraz wszelkich elementów dekoracyjnych. Optycznie powiększa to przestrzeń, sprawia, że nie przytłacza wizerunkowo;

 • Kolejnym trikiem w urządzaniu małych pomieszczeń sanitarnych są lustra. Oczywiście nie należy przesadzać z ich ilością, jedno w zupełności wystarczy.

  Warto jednak pamiętać, że jest to przedmiot, który sprytnie pogłębi pomieszczenie, sprawi, że będzie wydawało się bardziej obszerne;

 • Dużo osób nadal upycha wanny zamiast zdecydować się na kabinę prysznicową. Jest to zmora najczęściej starych mieszkań, których lokatorzy nie chcą lub nie mają sposobności zmieniać. Nie mniej jednak prysznic to idealne rozwiązanie dla mniejszych powierzchni.

  Z tego tytułu, że zajmuje mniej miejsca, jest ergonomiczny.

 • Łazienki to wyjątkowe pomieszczenia ze względu na ich codzienne, bardzo częste użytkowanie. Należy pamiętać, że powinny być one dość swobodne w poruszaniu się (konieczne odległości między urządzaniami sanitarnymi).

  Obecnie rynek oferuje bardzo szeroki wybór między wzorami, wielkościami, ale i również kształtami takich urządzeń, dzięki czemu każda łazienka, nawet ta najmniejsza – może być bardzo dobrze rozplanowana i funkcjonalna.

.

www.bvp-sidir.pl